Przydatne akcesoria komputerowe – jakie rzeczy do komputera warto dokupić?

Przydatne akcesoria komputerowe - jakie rzeczy do komputera warto dokupić?

Spędzasz wiele godzin przy komputerze? Praca w domu może wymagać sporo sprzętu, abyś mógł zachować produktywność i wykonywać zadania. Podjęcie decyzji, czego potrzebujesz do swojego domowego biura, może być trochę zniechęcające. Dzięki naszej liście najlepszych akcesoriów komputerowych będziesz gotowy do pracy w mgnieniu oka. Niezależnie od tego, czy kupujesz przydatne akcecsoria typu podkładka pod mysz, czy rzeczy potrzebne do komputera jak stacja dokującą do laptopa – w poniższym zestawieniu znajdziesz coś dla siebie.

Kamera internetowa

Rozmowy wideo i spotkania to jeden z najważniejszych aspektów pracy biurowej. W tym wypadku niezbędnym dodatkiem do komputera jest kamera, która spełni te potrzeby. Na rynku akcesoriów do komputera jest wiele typów i modeli, które zagwarantują nam krystalicznie czysty obraz, świetną jakość dźwięku stereo a zarazem bedą kompatybilne z laptopami i komputerami stacjonarnymi z systemem Windows, Mac i Chrome OS, a także z wieloma aplikacjami do rozmów wideo, takimi jak Zoom, Skype i Discord.

Mikrofon

Mikrofon, który nagrywa wyraźny, czysty dźwięk w niemal każdym ustawieniu to nie tylko modny gadżet do PC. Jest to narzędzie, które doskonale nada się do niezawodnego nagrywania głosu i przesyłania strumieniowego podczas połączeń wideo i wirtualnych spotkań. Największą popularnością cieszą się mikrofony zasilane jednym kablem USB i łącznością plug-and-play, więc nie trzeba być czarodziejem audio lub technicznym, aby go skonfigurować. Jest kompatybilny zarówno z komputerami Windows, jak i Mac, więc jest gotowy do pracy bez względu na rodzaj używanego komputera stacjonarnego lub laptopa.

Słuchawki

Potrzebujesz nie tylko świetnego mikrofonu do wideorozmów i wirtualnych spotkań, ale także pary słuchawek. Ten dodatek do komputera powinien posiadać wytrzymałą plastikową i metalową konstrukcję, która jest równie mocna, co wygodna, dzięki czemu można je swobodnie nosić podczas długich spotkań.

Huby USB

Jeśli pracujesz z wieloma zewnętrznymi urządzeniami pamięci masowej lub urządzeniami peryferyjnymi zasilanymi przez USB, będziesz potrzebować huba USB, aby wszystko było połączone. Najlepsze huby USB mają nie tylko kilka portów USB 3.0 do przesyłania danych i korzystania z urządzeń peryferyjnych, ale także inteligentny port do ładowania smartfona lub tabletu. Każdy port przesyłania danych ma indywidualny włącznik/wyłącznik i lampkę kontrolną, dzięki czemu w danym momencie można zasilać tylko to co potrzebne. Porty USB 3.0 są wstecznie kompatybilne z urządzeniami USB 2.0 oraz komputerami z systemem Windows, Mac i Linux.

Uchwyt do monitora

Kolejną rzeczą do komputera, która podniesie jakość naszej pracy jest uchwyt do monitora. Uchwyt na monitor jest doskonałym wyborem, jeśli miejsce na biurku jest ograniczone i nie trzeba zbyt często przenosić monitora. Ten gadżet do komputera to przydatne akcesorium dla tych, którzy chcą poprawić ergonomię swojej przestrzeni roboczej.

Dysk zewnętrzny SSD

Czy warto zaopatrzyć się w zewnętrzny dysk? Dysk zewnętrzny to po prostu urządzenie, które jest podłączone do komputera, aby zapewnić niemal natychmiastową dodatkową przestrzeń dyskową, bez konieczności otwierania wewnętrznej pamięci masowej komputera i dokonywania aktualizacji. Przechowywanie danych to kontrowersyjny temat i ma niekiedy kluczowe znaczenie dla pomyślnego przebiegu projektu. Dysk SSD czy HDD? Dyski twarde (HDD) są powszechnie używane, podczas gdy dysk półprzewodnikowy (SSD) jest zwykle mniejszy, szybszy i droższy. Debata między dyskami SSD a HDD nasiliła się w ostatnich latach, gdy pojawiły się nieco tańsze dyski SSD. Jeśli nie potrzebujesz terabajtów pamięci i często podróżujesz warto zapłacić za przenośny, zewnętrzny dysk SSD. Przenośny dysk SSD będzie też znacznie szybszy w odczytywaniu i zapisywaniu dużej ilości danych.

Fotel

Pochylanie się przez wiele godzin każdego dnia może z czasem prowadzić do poważnych problemów z plecami, więc dobre siedzisko jest nie tyle jest przydatnym akcesorium, ale wręcz niezbędnym. Dobry fotel można odchylić do tyłu od 90 do 160 stopni, dzięki czemu można się rozciągnąć lub znaleźć wygodną dla siebie pozycję. Rolkowe kółka pozwolą również dostosować pozycję przy komputerze i biurku.

Przydatne akcesoria komputerowe

Komputery były i nadal są jednym z największych darów technologii, ale bardzo ewoluowały, odkąd zostały wynalezione. Kiedyś miały postać nieprzenośnego komputera stacjonarnego, którego używaliśmy w domu lub biurze. Do takiego urządzenia potrzebna była klawiatura, monitor, mysz i zestaw głośników.  Teraz mamy laptopy, które są łatwe do przenoszenia i mają więcej mocy tym samym aby w pełni wykorzystać możliwości komputera potrzebujemy kilku niezbędnych akcesoriów. Kupując jednak, należy zadać sobie pytanie: czy naprawdę potrzebuję tego akcesorium?