Soczewki kontaktowe nie muszą być kosztowne!

Soczewki kontaktowe nie muszą być kosztowne!

Soczewki kontaktowe są wybawieniem od wielu niedogodności, które wiążą się z noszeniem okularów. Osoby rozważające zmianę metody korekcji wady wzroku obawiają się, że będzie to kosztowne. My wiemy, że soczewki kontaktowe nie muszą być drogie. Podpowiadamy w jaki sposób i gdzie kupować tanie soczewki, by cieszyć się zarówno komfortem, jak i oszczędnościami!

Zanim kupisz soczewki kontaktowe

Jeśli nosiliśmy dotychczas okulary i mamy receptę na szkła, to czy ta wiedza wystarczy nam do kupienia odpowiednich soczewek? Z pewnością nie. Każdy kto chce zacząć nosić szkła kontaktowe, powinien umówić się do optometrysty na badanie wzroku.

Dzięki szkłom kontaktowym możemy korygować każdą wadę wzroku, a do każdej z nich przeznaczone są osobne rodzaje soczewek:

– dla krótkowidzów – soczewki sferyczne o wartości minus

– dla dalekowidzów – soczewki sferyczne o wartości plus

– dla astygmatyków – soczewki toryczne (często nazywane przez producentów po prostu for astigmatism)

– dla osób z prezbiopią (inaczej starczowzrocznością) – soczewki progresywne, nazywane też multifokalnymi

Wszystkie wymienione rodzaje soczewek oraz preparaty do ich pielęgnacji, znajdziesz w internetowym sklepie optycznym Bezokularow.pl. Zakupy przez internet to nasz pierwszy sprawdzony sposób na oszczędność (zarówno pieniędzy, jak i czasu!). Oferta produktów u internetowych optyków jest o wiele bardziej urozmaicona, a ceny są znacznie niższe.

Co musisz wiedzieć o soczewkach?

Jest wiele zalet, za sprawą których szkła kontaktowe zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Fizycznie są na oku niewyczuwalne i dają pełną swobodę. Korzystają z tego osoby, które uprawiają sport i prowadzące aktywny tryb życia. W przeciwieństwie do okularów – soczewki nie mają wpływu na wygląd i nie musisz się obawiać, że w jakiejś sytuacji spadną Ci z nosa i zniszczą się. Zimą zapominasz o kłopocie z zaparowanymi szkłami.

Aby wybrać odpowiedni rodzaj soczewek, konieczna jest znajomość parametrów narządu wzroku. Oprócz wartości (plusowej lub minusowej) i mocy (wyrażanej w dioptriach), potrzebne są jeszcze informacje o:

– średnicy soczewki

– krzywiźnie

– addycji (dla widzenia bliży)

– cylindrze i osi (dla astygmatyków)

Soczewki kontaktowe – jakie wybrać?

Istotnym kryterium przy wyborze soczewek jest czas użytkowania. Mamy do wyboru:

– soczewki jednodniowe

– soczewki dwutygodniowe

– soczewki miesięczne

Które będą najbardziej ekonomiczne? Tanie soczewki kontaktowe znajdziesz w wielu wariantach. Powszechną zasadą pozwalającą na oszczędność (nie tylko w sprawie soczewek, ale i wielu innych produktów), jest zakup większej ilości.

Weź pod uwagę, jak często zamierzasz korzystać z tej metody korekcji. Jeśli szkła kontaktowe mają Ci służyć podczas konkretnych, niezbyt licznych okoliczności – wybierz soczewki jednodniowe. To idealna opcja dla osób, które potrzebują ich najwyżej kilka razy w miesiącu.

Jeżeli chcesz nosić soczewki codziennie, wówczas produkty o jednodniowym przeznaczeniu okażą się droższe od soczewek dwutygodniowych lub miesięcznych.

Płyn do soczewek – ważna pojemność!

Płyn do soczewek to niezbędny preparat, który będzie Ci potrzebny, gdy wybierasz soczewki o dłuższym czasie użytkowania. Zwróć uwagę jak wiele masz opcji do wyboru! Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego płynu jest jego objętość. Z jednej strony duże opakowanie zawsze wychodzi bardziej ekonomicznie. Ale musisz wiedzieć, że takie preparaty mają termin przydatności, liczony od otwarcia butelki. Jeśli nie wykorzystasz preparatu w tym czasie – zmarnuje się on.

Taka sytuacja może się zdarzyć, gdy nosisz soczewki całodobowe i rzadko pojawia się potrzeba ich przemywania. Naturalnie zużywasz wtedy mniejszą ilość płynu. Dlatego być może lepszym wyborem będzie zakup większej ilości butelek z płynem, ale o mniejszej pojemności.

Wiesz już w czym kryje się sekret oszczędności dla osób noszących soczewki kontaktowe. Przekonasz się jednak, że wygodę, jaką zapewniają, nie sposób oszacować.