Jak zapakować alkohol na prezent? Whisky, wino i wódka

Jak zapakować alkohol na prezent?

Alkohol na prezent jest uniwersalnym pomysłem i sprawdza się podczas wielu imprez. Wybór alkoholi jest bardzo zróżnicowany i bez problemu można wybrać odpowiedni alkohol w zależności, czy będzie podarowany kobiecie, mężczyźnie, osobie starszej lub koneserowi trunków alkoholowych. Opakowanie takiego prezentu nie musi być wcale monotonne.

Kilka dobrych porad pomoże nam m.in. uniknąć problemu w kwestii jak zapakować whisky na prezent. Okazji do podarowania butelki z alkoholem jest wiele i opakowanie musi być dostosowane do okazji. Nieważne, czy to urodziny, imieniny, rocznica ślubu lub spotkanie biznesowe, w każdym z tych przypadków, ładne i estetyczne zapakowanie prezentu jest istotne.

Jak zapakować alkohol na prezent?

Na rynku możemy znaleźć wiele opakowań dekoracyjnych, ale możemy je również zrobić własnoręcznie. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zapakowanie alkoholu jest oczywiście papierowa torebka dopasowana do rozmiaru butelki. Wachlarz wzorów torebek prezentowych jest duży. Można wybrać typowo kobiecą, np. w kwiaty, czy męską, często w kolorze ciemniejszym lub ślubną z motywem obrączek czy serca. Dostępne są też uniwersalne, jednokolorowe torebki. Ważne, aby ich wytrzymałość była dostosowana do wagi butelki z trunkiem. Aby opakowanie papierowe było bardziej efektowne, możemy dodatkowo umieścić na niej kokardkę, czy wstążkę.

Jak ozdobić butelkę z alkoholem?

Jeśli jednak stawiamy na prostotę i minimalizm to jak ozdobić butelkę z alkoholem? Popularnym sposobem jest przymocowanie do szkła samej kokardy. Ich wybór, tak jak w przypadku torebki prezentowej, jest szeroki.

Alkohol na prezent ślubny

Jednak jeśli chcemy, aby inni goście nie zobaczyli, czym obdarowujemy solenizanta, czy parę młodą, skorzystajmy z innego sposobu zapakowania prezentu. Jak zapakować butelkę wódki dla mężczyzny? W ostatnim czasie popularne i modne są opakowania z juty. Stonowany kolor worka z dodatkiem sznurka bawełnianego to niemal idealne rozwiązanie na opakowanie prezentu dla taty, kolegi lub znajomego z pracy.

Wino na prezent często kupujemy, udając się na przyjęcie weselne. Eleganckim opakowaniem będzie wtedy skrzynka na butelkę. W tym przypadku oferta jest również bogata. Możemy zdecydować się na skrzynkę z grawerem na zewnątrz opakowania, umieszczając na niej imiona pary młodej i datę zaślubin i z grawerem w środku z życzeniami. Aby prezent zyskał dodatkowo na elegancji, zakupmy skrzynkę, w której oprócz butelki z winem będzie miejsce na dwa kieliszki. Skrzynkę można wyłożyć ozdobnym papierem lub innym materiałem dekoracyjnym. Tak zapakowany alkohol na prezent ślubny to niezwykła pamiątka dla pary młodej. Do każdego z powyższych opakowań możemy dołączyć wiele elementów dekoracyjnych, takich jak: bileciki, drewniane, czy metalowe ozdoby, piórka, sztuczne kwiaty i wiele innych.

Ciekawym pomysłem na prezent dla pasjonata alkoholi jest wysłanie go na degustację, którą możesz znaleźć tutaj: https://prezentmarzen.com/degustacja-whisky-w-lodzi/.