Wyprawka dla kota – co kupić dla nowego domownika?

Wyprawka dla kota - co kupić dla nowego domownika?

Przygotowując się na przyjęcie pod swój dach czworonożnego, puchatego zwierzaka, konieczne jest zadbanie o jego komfort, wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Z tego powodu niezwykle ważne jest skompletowanie pełnej wyprawki dla kota jeszcze przed jego pierwszymi krokami w naszym mieszkaniu. Jakie rzeczy dla kota są niezbędne, by spełnić wszystkie jego potrzeby? 

Co potrzebne dla kota?

Pierwsze dni naszego kociaka w nowym domu będą dla niego na pewno stresujące. Obce miejsce i nieznane dotąd zapachy sprawiają, że kot potrzebuje kilku dni na oswojenie się ze swoim nowym otoczeniem i właścicielami. Warto dać kotu przestrzeń i pozwolić mu samodzielnie zwiedzać kąty w domu. Niezbędne jest jednak wcześniejsze skompletowanie rzeczy potrzebnych dla kota, by mógł się oswoić również z nimi.

Bardzo ważne są miski dla kota, z których futrzak będzie jeść i pić. Warto postawić na miski ceramiczne, bo mają odpowiednią wagę i nie wpływają na smak nałożonej karmy. Miseczki muszą być oddzielne na wodę i jedzenie. Lepiej zrezygnować z misek dla kota z plastiku, gdyż są lekkie i mogą się przesuwać podczas jedzenia. Kolejną równie ważną rzeczą jest kuweta, czyli miejsce, gdzie kot będzie się załatwiać. Kuwety dla kotów mogą być otwarte lub zamknięte. Warto kuwetę ustawić w przestronnym miejscu i dbać o dobrej jakości żwirek, który nie będzie roznoszony na łapkach kota. W celu odbywania wizyt u weterynarza konieczne jest zakupienie transportera, najlepiej posiadającego solidne zatrzaski po bokach. Legowisko nie jest rzeczą najważniejszą, jednak może znacząco umilić odpoczynek naszemu futrzanemu przyjacielowi.

Niezbędne wyposażenie dla posiadacza kota

Wiemy już, co kupić dla kota. Decydując się na przyjęcie pod swój dach nowego domownika, musimy zadbać również o rzeczy pomocne w pielęgnacji pupila. Koty z długą sierścią wymagają regularnego czesania, co zapobiega połykaniu przez nie sierści podczas mycia. Z tego powodu ważne jest, by szczotka dla kota wykonana była z drucianego włosia, które doskonale wyczesuje nadmiar sierści. Kota z czesaniem należy stopniowo oswajać, gdyż na początku może wywoływać u niego stres.

W wyposażeniu dla posiadacza kota nie może zabraknąć również obcinaczek do pazurków. Regularne przycinanie pazurów zapobiega bolesnym wypadkom kota oraz minimalizują ryzyko podrapania mebli. Każdy właściciel czworonoga z całą pewnością musi pogodzić się z tym, że konieczne jest zwiększenie częstotliwości sprzątania swojego mieszkania. Dzieje się tak, gdyż koty leżąc na meblach i spacerując po domu, gubią swoją sierść. Pomocny może okazać się odkurzacz centralny do sprzątania domu, którego silnik jest znacznie większy niż w tradycyjnych odkurzaczach. Na jego korzyść przemawia również większa pojemność, co w przypadku posiadania futrzaka jest bardzo istotne.

Jak widać, decydując się na posiadanie kota, wcale nie musimy inwestować w wiele rzeczy. Istotne jest posiadanie kilku przedmiotów, które pomogą kotu załatwiać swoje wszystkie potrzeby, takie jak jedzenie czy odpoczynek.