Kariera Roberta Lewandowskiego w liczbach – największe sukcesy!

Nikt nie może zaprzeczyć, że Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Polski napastnik już od prawie 10 lat męczy obrońców, strzelając bramki dla zabawy w każdej drużynie, w której grał. W wieku 29 lat Lewandowski ma przed sobą jeszcze długą drogę i z pewnością czeka go jeszcze wiele imponujących występów, zanim zawiesi buty na kołku. Ale jakie są jego największe dotychczasowe osiągnięcia? Przyjrzyjmy się karierze Lewandowskiego w liczbach!

Lech Poznań

Lewandowski pokazał się światu w Lechu Poznań, gdzie trafił w 2008 roku po transferze z Znicza Pruszków. W swoim pierwszym sezonie zdobył 20 bramek, a w kolejnym strzelił 2, co przekonało kilka klubów do złożenia zapytania o jego transfer.

Borussia Dortmund

W 2010 roku BVB podpisała kontrakt z 22-latkiem, a reszta to już historia. Już od pierwszego sezonu w Dortmundzie Lewandowski szturmem podbił Bundesligę – w rozgrywkach strzelił 8 goli i 3 razy asystował, zdobywając Mistrzostwo Niemiec. Następny sezon to popis Lewego, zdobywając 22 goli poprowadził Borussię Dortmund do wygrania Bundesligi.

W sezonie 2012/13 było jeszcze lepiej. Strzelił łącznie 36 goli (24 w lidze) i asystował 13 razy, kończący rozgrywki ze srebrnym medalem w barwach BVB. Kolejny sezon to 20 bramek i 10 asyst w lidze. Zakończył sezon jako najlepszy strzelec ligi i pomógł BVB w zdobyciu wicemistrzostwa Bundesligi.

Bayern Monachium

W 2014 roku po wygaśnięciu umowy z BVB, bawarski klub podpisał kontrakt z Lewandowskim. Jego pierwszy sezon w Bayernie był udany – wygrał Bundesligę. W kolejnym sezonie Bayern ponownie zdobył tytuł mistrza Niemiec, a Lewandowski ponownie zdobył tytuł najlepszego strzelca Bundesligi. Passa mistrzostwa trwa do dzisiaj, od przyjścia Lewandowskiego do Bayernu, klub wygrywał każde rozgrywki Bundesligi, a Lewy zdobywał koronę króla strzelców (z wyjątkiem sezonu 2016/17).

Lewandowski w reprezentacji Polski

Lewandowski zadebiutował w reprezentacji Polski we wrześniu 2008 roku. Swoją pierwszą bramkę zdobył po. 8 minutach od wejścia na boisku. W 2013 roku został mianowany kapitanem reprezentacji i zdobył bramkę w pierwszym meczu jako kapitan.

Najlepszy moment Lewandowskiego: 5 goli w 9 minut

Lewandowski zaliczył w swojej karierze kilka hat-tricków, ale 5 bramek, które strzelił w 9 minut, to jego największe osiągnięcie. 22 września 2015 roku Bayern grał przeciwko Wolfsburgowi, a Lewandowski rozpoczął mecz na ławce. Po wejściu na boisko (przy rezultacie 0:1) w drugiej połowie spotkania strzelił 5 goli i niemal w pojedynkę wygrał mecz dla Bayernu. Mecz zakończył się wynikiem 5:1.