Jak wybrać prezent świąteczny dla klienta?

Wręczanie prezentów z okazji świąt Bożego Narodzenia stało się już tradycją. Niemniej jednak warto pomyśleć nie tylko o upominkach dla bliskich nam osób, ale również dla klientów naszej firmy. Jaki prezent świąteczny wybrać dla kontrahenta?

Gadżety reklamowe w świątecznej paczce

Prezent świąteczny dla kontrahenta może w sposób nienaganny promować naszą firmę. Gadżety reklamowe mogą stanowić pełnowartościowy upominek, lecz jednocześnie mogą być one dodatkiem do prezentu głównego. O jakich artykułach warto pomyśleć? Ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim:

  • kubki,
  • artykuły piśmiennicze,
  • słodycze w opakowaniach z logo firmy,
  • notesy.

Do paczki warto również dołączyć kalendarz ścienny, najlepiej trójdzielny, który doskonale sprawdza się w zakładach pracy. Z reklamowymi kalendarzami w 2022 roku możemy zostać zauważani przez osoby, które odwiedzają nie tylko naszą siedzibę, ale również naszych klientów.

Prezent z wyższej półki

Każda firma posiada kontrahentów, o których stara się szczególnie dbać. W ciągu roku przyznaje mu na przykład różnego rodzaju skonta czy rabaty, zaś przed świętami Bożego Narodzenia może wręczyć mu piękny, nietuzinkowy upominek. Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby jednocześnie promował on naszą firmę. W przypadku ważniejszych klientów postawmy na gadżety reklamowe z wyższej półki. Możemy podarować im na przykład:

  • etui na okulary,
  • papierośnicę,
  • zestaw kieliszków do wina,
  • karafkę do wina,
  • stojak na butelki.

Oczywiście, każdy gadżet powinien posiadać logo naszej firmy. Nie musi być ono duże, lecz ważne, aby było zauważalne.

Dodatek dla pracowników

Prezent dla kontrahenta może również zawierać w sobie dodatek, który przeznaczony będzie dla wszystkich osób zatrudnionych w firmie. Wybierzmy gadżety reklamowe, które mogą przydać się pracownikom naszego klienta, na przykład artykuły piśmiennicze. W dobrym tonie jest również podarowanie im paczki czekoladek bądź krówek, które opakowane będą w papierki z logo naszej firmy. Taki miły gest nie będzie nas kosztował zbyt wiele, a z pewnością sprawi, że zostaniemy zapamiętani jako firma, która dba o dobre relacje ze swoimi klientami, a także z ich pracownikami.

Firmowe opakowanie

Właściciele firm powinni zadbać nie tylko o dobrej jakości prezenty dla swoich klientów, ale również o to, w czym zostaną one wręczone. Przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach znajdziemy mnóstwo opakowań na prezenty, jednak będą one dobrym wyborem jedynie w przypadku naszych bliskich. Tymczasem wręczenie kontrahentowi upominku, który zapakujemy w torbę z mikołajem czy choinką nie jest w najlepszym tonie. Najlepszym wyborem będą świąteczne torby reklamowe, na których nadrukowane będzie nasze logo i nazwa firmy. Tego rodzaju opakowanie wygląda naprawdę profesjonalnie. Postawmy na torebki, które wykonane będą z papieru. Dzięki temu zyskamy w oczach kontrahenta jako firma, która na co dzień i od święta dba o środowisko naturalne. Koszt zakupu toreb reklamowych nie jest duży, natomiast pozwolą nam one elegancko zapakować upominek.