Chcesz zmienić pracę – sprawdź, w jakie kursy i szkolenia warto zainwestować

Stopy procentowe rosnące w zawrotnym tempie, dwucyfrowa inflacja, wzrost cen nośników energii. To tylko jedne z wielu powodów, które zmuszają coraz więcej osób do szukania nowej, lepiej płatnej pracy. Co można zrobić chcąc zmienić pracę na nową i zarabiać więcej niż do tej pory? Recepta na to jest prosta – należy zdobyć nowe i wysoko cenione kwalifikacje, które pozwolą nowemu pracodawcy płacić ci więcej niż do tej pory. Wszystkim chętnym na takie wyzwanie z pomocą przychodzą różnego rodzaju kursy. Opowiemy o kilku z nich.

Kursy językowe – przydatne w każdym zawodzie

Do najpopularniejszych kursów należą te językowe. Znajomość języka obcego przydaje się w niemal każdej pracy, a szczególnie tej biurowej. Asystentka, sekretarka, spedytor – możliwość porozumiewania się z cudzoziemcami jest tam często podstawowym warunkiem do otrzymania pracy. Znajomość jednego, a czasami i dwóch języków obcych powinna mieć stopień komunikatywny. Jak się nauczyć nowego języka? Zapisując się na kurs językowy. Największą skuteczność mają te prowadzone przez native speakera.

Kurs na prawo jazdy kat. C + E

Praca kierowcy zawodowego ciężarówki z przyczepą od zawsze wiąże się z dużymi zarobkami. Niestety praca ta nie należy do prostych ani łatwych. Wbrew pozorom nie polega tylko na siedzeniu w wygodnej kabinie kierowcy i prowadzenia samochodu. Wiąże się z załatwianiem wielu formalności związanych z dostawą, załadunkiem i rozładunkiem, a także przygotowywaniem samochodu do załadowania i rozładowania. Praca ta może również się wiązać z częstymi nieobecnościami w domu, szczególnie jeżeli otrzymałeś pracę jako kierowca na trasach międzynarodowych. Kurs na prawo jazdy C+E oraz kwalifikacje zawodowe to wydatek około 8 tysięcy złotych. Jak go sfinansować? Jeden z pomysłów to pożyczka na raty.

Kurs na wózek widłowy

Nie brakuje miejsc do pracy w branży magazynowej i logistyce. Pracodawcy szczególnie poszukują osób z uprawnieniami do prowadzenia wózków widłowych. Ich użycie jest niezbędne podczas załadunków i rozładunków, aby móc zapewnić szybki łańcuch dostaw. Na kurs obsługi wózka widłowego można zapisać się w jednym z lokalnych ośrodków doskonalenia. Sam kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Kurs spawacza

Jednym z lepiej opłacanych zawodów jest kurs spawacza. Umiejętność dobrego spawania to nie lada sztuka i takie osoby mogą naprawdę sporo zarabiać czy to pracując na umowę o pracę lub otwierając własną działalność, np. zakład ślusarski. Podczas uczestnictwa w kursie spawania osoba pozna i nauczy się spawać wszystkimi technikami.

Kurs pierwszej pomocy

Mimo iż praca ratowników medycznych nie należy do najlepiej opłacanych, to jednak wiąże się z wielkimi wyzwaniami i szacunkiem. Możliwość niesienia pomocy drugiemu człowiekowi często jest dla kandydatów ważniejsza niż zarobki. Profesjonalne kursy pierwszej pomocy prowadzone przez certyfikowane ośrodki zapewniają niezbędna wiedzę i umiejętności, aby przyjść drugiemu człowiekowi z pomocą, kiedy najbardziej będzie tego potrzebował. Pozostałe szkolenia, w których warto brać udział chcąc zmienić pracę to szkolenia branżowe: kurs fryzjerski, kurs manicure, kurs masażysty, a nawet kurs fotograficzny. Tak naprawdę mocno skupiając się na nauce nowych rzeczy i widząc w tym szansę dla siebie, mamy większe szanse odnieść sukces i więcej zarabiać. Wielu pracodawców chętnie zatrudnia osoby mocno zdeterminowane i zmotywowane, nawet pomimo małego doświadczenia, widząc w nich duży potencjał do rozwoju.