Karty kredytowe – przewodnik po aktualnych rankingach na rok 2023

Karta kredytowa to bardzo wygodny produkt finansowy oferowany przez zdecydowaną większość polskich instytucji bankowych. Działa ona na zasadzie kredytu – klient może korzystać przez określony czas ze środków pożyczonych przez bank, a następnie zwraca je w odpowiednim terminie określonym w umowie. W poniższym artykule doradzamy, jak wybrać najlepszą kartę kredytową w pełni dostosowaną do naszych potrzeb i oczekiwań.

Karta kredytowa – definicja pojęcia

Karta kredytowa to określenie dla środka płatniczego, na którym są ulokowane środki z otrzymanego od banku limitu kredytowego. Karta kredytowa działa zatem na zasadzie kredytu – klient może korzystać ze środków przekazanych przez bank, a po wskazanym czasie ma obowiązek zwrotu wszystkich środków wraz z odsetkami. 

Tym, co odróżnia kartę kredytową od standardowych form, np. kredytów gotówkowych lub pożyczek, jest fakt, iż istnieje tutaj tzw. okres bezodsetkowy (ang. grace period). Oznacza to, że jeżeli klient uiści wszystkie swoje zadłużenia zgodnie ze wskazanym przez bank terminie, będzie mógł korzystać z pieniędzy instytucji bankowej bez doliczonych odsetek. Jest to niezwykle istotna zaleta kart kredytowych, którą docenia wielu klientów banków. 

Kto może korzystać z karty kredytowej? 

O otrzymanie karty kredytowej mogą ubiegać się wszystkie osoby pełnoletnie posiadające stałe źródło dochodu. Banki przed wydaniem karty kredytowej wnioskodawcy sprawdzają jego zdolność oraz historię kredytową. Formalności związane z otrzymaniem karty kredytowej zazwyczaj nie trwają długo, dlatego klient może stosunkowo szybko zacząć korzystać z przydzielonego przez bank limitu kredytowego. 

Ranking kart kredytowych – dlaczego warto z niego skorzystać? 

Jak znaleźć najlepsze karty kredytowe? W tym celu należy sprawdzić ranking kart kredytowych. Jest to specjalne porównanie kart kredytowych sporządzone przez ekspertów ds. bankowości. W jednym miejscu możemy sprawdzić informacje na temat szeregu różnych ofert, co stanowi ogromne udogodnienie. Dzięki temu oszczędzamy mnóstwo czasu, ponieważ znalezienie tej najlepszej karty kredytowej trwa tylko kilka chwil. Ponadto rankingi kart kredytowych prezentują tylko oferty od renomowanych instytucji finansowych, co gwarantuje nam stuprocentowe bezpieczeństwo.