Studia wygrywają z pracąZakończyliśmy trzecie głosowanie Młodych Przy Głosie. Liczbą 60 głosów do 44 zdecydowaliście o przewadze edukacji wyższej nad rozwojem zawodowym od razu po szkole średniej.

Przekonały Was liczniejsze ścieżki rozwoju w trakcie kontynuowania edukacji i możliwość zdobycia specjalistycznego wykształcenia w obszarach takich jak prawo czy psychologia. Duża część z Was popiera jednak twierdzenia o nieprzydatności i "przeterminowaniu" wiedzy akademickiej.

Większość z Was zauważa jednak, że bez wykształcenia wyższego trudniej jest awansować w przyszłym życiu zawodowym.

Niestety, dla części Młodych, wybór praca czy studia pozostaje wyborem fikcyjnym. Co dziesiąty absolwent szkoły średniej wskazuje, że rozpoczął pracę, gdyż nie mógł podjąć studiów ze względu na brak środków finansowych. Aby każdy z nas mógł wybrać, potrzebna jest reforma szkolnictwa zawodowego i udostępnienie Młodym w trudniejszej sytuacji skuteczniejszych środków wsparcia. Z rekomendacjami dotyczącymi Młodych wchodzących na rynek pracy możecie zapoznać się w naszym raporcie.

Zachęcamy do komentowania i szerowania wyników z hashtagiem #MłodziPrzyGłosie.

Dostępny już jest kolejny odcinek debaty, w którym nasze drużyny spierają się czy lepiej pracować na etacie, czy założyć własny biznes. Głosujcie!

zamknij wpis

Upewniamy się, że nie jesteś robotem :)