Wygrywa miasto

Zamknęliśmy pierwsze głosowanie! Liczbą głosów 81 do 44 wygrała drużyna broniąca wyjazdu do miasta. Przekonały Was możliwości rozwoju, jakie oferuje miasto, bogatszy rynek pracy i możliwość szybszego usamodzielnienia się.

Część z Was dostrzegła jednak zalety zostania u siebie. Potencjał inwestowania w lokalne społeczeństwo i lepsze obycie w znanym środowisku okazały się wartością, za którą opowiedziała się prawie 1/3 głosujących.

Dane z raportu Deloitte #MłodziPrzyGłosie potwierdzają Wasze intuicje odnośnie potencjału mniejszych i większych miejscowości. Zgodnie z wynikami badania osoby z mniejszych miejscowości napotykają więcej barier w realizowaniu swoich planów zawodowych i edukacyjnych. Młodzi twierdzą, że mają gorszy dostęp do: dobrych uczelni, doradztwa zawodowego, szkoleń zawodowych oraz targów pracy lub edukacji.

Ponad 20 proc. młodych z miejscowości do 50 tys. mieszkańców twierdzi, że jest im trudniej znaleźć dobrze płatną pracę niż młodym z większych miast. Uważają również, że nie ma dla nich odpowiednich możliwości na lokalnym rynku pracy, odpowiadających ich wykształceniu i umiejętnościom. Jednocześnie tylko 25 proc. młodych osób mieszkających w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców twierdzi, że ma łatwy dostęp do szkolnictwa wyższego o odpowiedniej jakości.

Zachęcamy do komentowania i szerowania wyników z hashtagiem #MłodziPrzyGłosie.

Możecie się już również zapoznać z najnowszym odcinkiem debaty, w którym nasze drużyny spierają się co jest lepsze: wszechstronność czy specjalizacja. Głosujcie!

zamknij wpis

Upewniamy się, że nie jesteś robotem :)